Дома из клееного бруса от АРТ ПАК     (04572) 68 222    (067) 44 65 111

 

Деревянные дома из клееного брусаProfilirovannyy kleyenyy brus

     У всі часи розвитку людства, для задоволення різноманітних потреб застосовувався доступний, поновлюваний матеріал - дерево. У ХХI столітті придумано безліч штучних матеріалів - полімери і інше, і все ж, жоден з них не має якостей, які здатні замінити деревину. Не дивлячись на це, є області застосування деревини, де необхідно усунути наявні у неї недоліки, якими є:

• нерівномірна структура - через наявність сучків, нерівномірний приріст деревини з південного і північного боку, викривлення стовбура з різних причин, має місце різна щільність в різних місцях, непаралельність волокон деревини по довжині стовбура;

• сучки в деревині можуть бути як «живі» - які прикрашають текстуру деревини, так і відмерлі (випадаючі). А також інші пороки деревини, що погіршують зовнішній вигляд і впливають на характеристики міцності;

• деревину (брус) великих діаметрів, внаслідок її будови, неможливо висушити без розтріскування і викривлення.

     Якість що пред'являється до сучасних дерев'яних будинків, вимагає усунення вищевказаних недоліків цільної деревини.

     Як будівельників, так і користувачів не влаштовувало будівництво з сирої деревини (оциліндрованої колоди, тесаного або фрезерованого свіжеспиленого брусу). Цей матеріал розтріскувався, утворюючи місця скупчення мікроорганізмів і комах що руйнують дерево, а також відбувалося його короблення, що вело за собою порушення герметичності стіни дерев'яного будинку. Такий будинок в процесі експлуатації потребував шпаклювання тріщин і відновлення захисного покриття деревини, відновлення герметичності стін, шляхом герметизації щілин між вінцями колод. Це призводило до додаткових постійних витрат грошей і часу власника будинку. Звісно будинок не мав привабливого зовнішнього вигляду. Такі будинки будуються і в наш час, на нашу думку, через неправильну оцінку уявної дешевизни сирої колоди або бруса.

     З метою усунення зазначених недоліків деревини у світі розвинулася нова галузь - будівництво дерев'яних будинків з клеєного бруса. Науково-дослідними інститутами була розроблена технологія склеювання деревини. Машинобудівниками був освоєний випуск великого парку різноманітного обладнання для виробництва клеєного бруса, виробниками клею були розроблені спеціальні екологічні клейові системи, що мають властивості такі як довговічність, вологостійкість, стійкість до хімічних, температурних впливів і ультрафіолетового випромінювання. Фахівці в галузі дерев'яного будівництва не створювали б собі стільки додаткових проблем і робіт, якщо б їх влаштовувала якість цільної деревини.

     Поряд з розвитком засобів захисту деревини і лакофарбових матеріалів стався прорив в дерев'яному будівництві з клеєного бруса.

Doma v srubProfilirovannyy brus

 

     Дерев'яні будинки з клеєного бруса мають ряд переваг:

- Зменшення експлуатаційних витрат - дерев'яні будинки з клеєного бруса не вимагають постійного поточного ремонту через те, що не схильні до деформацій, розтріскування і викривлення бруса через виготовлення його з висушених ламелей склеєних по довжині і по пласті.

- Збільшення жорсткості конструкції будівлі - на нашому виробництві виготовляється клеєний брус довжиною до 12 метрів (максимальна довжина сирого або незрощеного по довжині - до 6 метрів). Наш 12 метровий брус дозволяє збирати будинок з деталей більшої довжини і здійснювати перев'язку брусів зміщуючи їх з'єднання в різних перерубах сусідніх вінців. При виборі виробника питайте, якої довжини він виготовляє клеєний брус!

- Незначна усадка - за проведеними вимірами усадка на збудованих нами будинках становить не більше 0,5%. Це дозволяє відразу, після збирання будинку, приступати до опоряджувальних робіт, а досягається це за рахунок:

     • рівномірної вологості деревини 8-12% - результат контролю процесу сушіння нашими фахівцями;

     • точного профілювання бруса - результат застосування сучасного обладнання;

     • дотриманням технології складання дерев'яного будинку - результат кваліфікації монтажників і застосування професійного інструменту і кріплення.

- Високі теплоізоляційні властивості - в порівнянні з цілісною деревиною, наше збирання стіни будинку є більш щільним, а застосування ущільнювачів між вінцями і в кутових з'єднаннях (натуральний – льняне полотно або синтетичний, що сам приклеюється) не допускають продування і порушення герметичності будинку. Вплив також має якісно виконана зарізка кутових з'єднань з «вітровим замком» і профіль бруса що має капельникта перешкоджає попаданню вологи всередину стіни.

- Оперативне збирання будинку на будівельному майданчику - за робочими кресленнями виготовляється комплект деталей будинку високого ступеня готовності для складання, всім деталям привласнюються номери, згідно з якими монтажники, на підставі виданих їм складальних креслень, проводять складання конструкції.

- Не вимагають масивних фундаментів - як і в усьому дерев'яному житловому будівництві, будинки з клеєного бруса мають вагу в рази меншу, ніж будинки з інших матеріалів.

- Виглядають елегантно і привабливо - якісно зпрофільований брус забезпечує рівну площину стін, їх шліфування перед фарбуванням і якісне нанесення лакофарбових матеріалів створюють акуратний, сучасний і закінчений вигляд як зовні, так і всередині приміщень на противагу так званому «сільському стилю», як деякі називають будинки з оциліндрованих колод або обшиті блок-хаусом.

Interyer derevyannogo domaInteryer doma iz kleyenogo brusa

 

     - Екологічність - завдяки своїй внутрішній будові деревина має властивість поглинати вологу при її надлишку в повітрі і віддавати при її недостачі, створюючи сприятливий мікроклімат всередині будинку. Визначальним, при виборі матеріалу для будинку, є лікувальні властивості деревини хвойних порід.

Яндекс.Метрика