Дома из клееного бруса от АРТ ПАК     (04572) 68 222    (067) 44 65 111

 

     Великопролітні клеєні дерев'яні конструкції (ВКДК) - це несучі деталі будівельних конструкцій великих розмірів, які виготовляються шляхом зрощування ламелей з деревини як по довжині, так і по пласті з використанням сучасних, надійних і екологічних клейових систем. Це рами, балки, арки, ферми, стійки, колони та ін.

 

Steklyannaya krovlya

     

     Останні десятиліття в Європі, Північній Америці, Японії при прийнятті рішень в будівництві великопролітних будівель і споруд, які повинні мати оригінальну, унікальну архітектуру і дизайн, найчастіше перевага віддається ВКДК. По експлуатаційних характеристиках ВКДК не поступаються залізобетонним і металевим конструкціям. Високі характеристики міцності, естетичні якості визначають застосування великопролітних клеєних конструкцій з дерева у будівництві будинків і споруд різного призначення. У першу чергу, якщо є необхідність перекрити великі прольоти без проміжних опор. При цьому конструкції є декоративними елементами інтер'єру та екстер'єру. Це можуть бути спортивні зали, басейни, ресторани, павільйони, концертні та виставкові зали, декоративні навіси, мостові конструкції, адміністративні будівлі і багато іншого.

 

trekhsharnirnyye ramy Ukraina

 

     Так як ВКДК  призначені для перекриття великих прольотів - це вимагає серйозної розробки архітектурного проекту і робочої документації. По робочих кресленнях всі деталі конструкції виготовляються в заводських умовах. На струганих, каліброваних, профільованих заготовках проводиться розкрій деталей, виконуються різноманітні зарізки, запили, фрезерування, свердління, підгонки під металеві елементи кріплення і т.д., а також проводиться їх повузлове складання. Це забезпечує стабільну якість продукції що випускається, точність виготовлення всіх її елементів. Деталі в розібраному вигляді зручно транспортувати на будівельний майданчик.

 

sklad

 

     Якщо порівняти несучу здатність ВКДК з несучою здатністю залізобетонних і металевих конструкцій, то при однаковій несучій здатності вага дерев'яних конструкцій буде значно меншою. З чого випливає, що Ваші витрати на фундамент також зменшаться.

     Можемо порівняти дерев'яні перекриття із залізобетонними і металевими перекриттями по стійкості до руйнування при пожежі:

     1. ми знаємо, що метал має високу теплопровідність, отже, при пожежі він швидко нагрівається, збільшується його пластичність і зменшується несуча здатність. Враховуючи велику вагу таких конструкцій, вони швидко руйнуються. Протипожежні покриття для металу недовговічні і дорогі;

     2. у залізобетоні метал працює на розтягування, а бетон на стискання. При підвищенні температури, в результаті нерівномірного прогріву бетон розтріскується і втрачає несучу здатність. Порушується спільна робота металу і бетону, арматура згинається і внаслідок великої ваги конструкції перекриття будівля руйнуються миттєво;

     3. деталі ВКДК, як правило, мають досить великий перетин. При конструюванні завжди враховуються запаси міцності. Ви, напевно, помічали, що великі дрова починають горіти не відразу, а поступово обвуглюються зовні (через малу теплопровідність деревини внутрішня її частина прогрівається повільно). У літературі наводяться дані, що обвуглювання відбувається зі швидкістю, в середньому 0,65 мм за хвилину, тобто за годину перетин дерев'яної деталі конструкції зменшується від 30 до 40 мм. Навіть без протипожежних покриттів руйнування відбувається не миттєво і можна прорахувати, коли витратиться закладений запас міцності конструкції. А так як дерев'яні клеєні конструкції обробляти сучасними протипожежними матеріалами простіше і дешевше, їх перевага в порівнянні з залізобетонними і металевими конструкціями очевидна.

     Великою перевагою ВКДК є їх стійкість до агресивних середовищ. При невеликих експлуатаційних витратах дерев'яні конструкції в агресивному середовищі, наприклад, в будівлях тваринництва, складах мінеральних добрив, складах кислот, лугів та інших хімікатів прослужать довше залізобетонних і особливо металевих конструкцій.

 

baseyn

     Якщо Ви задумалися над тим, як влаштувати перекриття Вашого басейну, зважте на те, що застосувавши ВКДК, що оброблені засобами захисту, Ви не будете замислюватися надалі про вплив на них вологого повітря, хлору або інших речовин для знезараження води і як наслідок корозії несучих конструкцій. Натомість Ви будете насолоджуватися архітектурними формами видимих ​​дерев'яних балок, художніми перевагами текстури деревини, сприйняттям її натуральності, що створює доброзичливу атмосферу, яка налаштовує на відпочинок.

     В даний час нашими фахівцями здійснено монтаж конструкцій, виготовлених на виробництві ТОВ «АРТ ПАК», великопролітної будівлі з шириною прольоту 15 метрів, залу ресторану в ресторанно-готельному комплексі «Трипілля-2», що знаходиться за адресою: Київська обл., Обухівський район, с. Підгірці (Новообухівська траса, навпроти "Блакитного озера").

 

Bolsheproletnyye konstruktsii po vsey Ukraine

Яндекс.Метрика